Produkcje filmowe

Produkcje filmowe towarzyszą nam od niepamiętnych czasów, oglądanie filmów to jedna z najpopularniejszych rozrywek. Jednak warto jest czasem zagłębić się w dany utwór artystyczny, wyciągnąć pewne wnioski, które często okazują się przydatnymi wskazówkami. Wbrew pozorom, to właśnie komedie pod osłoną żartu przekazują odbiorcom wiele prawd życiowych.

Filmy idealne na wieczór z przyjaciółkami

Babski wieczór, lampka wina i pytanie: co możemy obejrzeć? Postawcie na klasykę gatunku – „Lejdis”. Polska komedia z 2008 roku, która opowiada o perypetiach czterech przyjaciółek. Każda z nich jest na swój sposób inna, mają różne problemy, wyznają odmienne wartości, jednak łączy je przyjaźń. Film pokazuje, że w życiu każdej kobiety występują nieprzyjemności, jednak sztuką jest nauczenie się jak sobie z nimi radzić. Przedstawione w filmie główne bohaterki są nietuzinkowe, wyzwolone i wierzą w swoją siłę. Oczywiście kobietom towarzyszą również mężczyźni, którzy nie jedną z nich przyprawiają o ból głowy. Komedia przedstawia niezliczoną ilość zabawnych sytuacji, które jednak są bardzo życiowe, dzięki czemu każda kobieta może z filmu wynieść cenną lekcję. Lejdis pokazuje przede wszystkim to, że kobiety są nieustraszone, mimo tego, że na ich barkach spoczywa wiele obowiązków, zawsze znajdą wyjście z trudnej sytuacji, często niezbędna jest również pomoc przyjaciółek. 

Wiele kobiet zastanawia się, jak tak naprawdę są postrzegane przez mężczyzn. Marek Koterski postarał się to przedstawić w filmie zatytułowanym „Baby są jakieś inne”. Tak jak w przypadku poprzedniej pozycji, jest to komedia, choć połączona z elementami dramatu. Dwóch mężczyzn podróżujących samochodem decyduje się podjąć temat kobiet i ich wpływu na dzisiejszy świat. Poruszają tematy związane z małżeństwem, rodziną, a także feminizmem. Film prezentuje wiele stereotypów, które czasem są oczywiście trafne. Śmiało można stwierdzić, że główni bohaterowie czują się przytłoczeni działaniami kobiet. „Baby są jakieś inne” opiera swoją fabułę na przedstawianiu sytuacji życiowych, z którymi niejeden widz z pewnością się utożsamia. Mimo humorystycznego podejścia kobiety mogą z tego filmu wyciągnąć wiele cennej wiedzy i porównać własne spojrzenie na świat z tym, co widzą mężczyźni – zrozumienie jest kluczem do sukcesu.

kino

Dość nową polską produkcją jest film z 2018 roku nazwany „Kobieta sukcesu„. Komedia opowiada o życiu Mańki, która jest perfekcjonistką, prowadzi znakomite życie, jej kariera kwitnie, a u boku ma przystojnego mężczyznę, jednak nie wszystko może trwać wiecznie. W pewnym momencie świat zostaje odwrócony do góry nogami, biznes głównej bohaterki pada ofiarą oszustwa, a do jej mieszkania przybywa nieokiełznana młodsza siostra. Na dodatek zjawia się również pies oraz inny mężczyzna. Mańka nie jest przyzwyczajona do chaosu, choć musi go w jakiś sposób okiełznać. Komedia ta pokazuje, że nawet w najmniej oczekiwanym momencie może pojawić się zwrot akcji, na który nie jesteśmy nawet odrobinę przygotowani. Życie to ciągłe wzloty i upadki, dlatego też nie należy zamykać się w wyidealizowanej bańce, która w każdym momencie może pęknąć. Mańka jest początkowo załamana, tym co się dzieje, jednak znajduje w sobie siłę i motywację do działania – tego właśnie potrzebuje wiele kobiet. 

Jak widać, kobiety nie powinny zamykać się wyłącznie na dramaty, na których przepłaczą całą noc. Komedie to idealny sposób na wyzwolenie endorfin, a przy okazji służyć mogą samorozwojowi. Filmy, które przedstawiają stereotypową kobietę jako kurę domową, która nie ma własnego zdania, odeszły w niepamięć. Kobiety muszą wiedzieć, że posiadają taką siłę i temperament, że mogą zawojować cały świat. Problemów się nie bagatelizuje, je się rozwiązuje, a czasem to właśnie filmy mogą podpowiedzieć jak w danej sytuacji się zachować. Wyżej wymienione polskie komedie to podsumowanie tego, że każda kobieta jest inna, ma inne cele i oczekiwania, ale wszystkie mogą osiągnąć to, czego pragną. Niezbędnik filmowy na niezapomniany damski wieczór jest gotowy, dobrze go wykorzystaj! 

Produkcje filmowe towarzyszą nam od niepamiętnych czasów, oglądanie filmów to jedna z najpopularniejszych rozrywek. Jednak warto jest czasem zagłębić się w dany utwór artystyczny, wyciągnąć pewne wnioski, które często okazują się przydatnymi wskazówkami. Wbrew pozorom, to właśnie komedie pod osłoną żartu przekazują odbiorcom wiele prawd życiowych. Filmy idealne na wieczór z przyjaciółkami Babski wieczór, lampka…