6 Filmów idealnych dla Mamy i Córki

filmy dla córki i mamy

Matki i córki często oglądają razem filmy. Jest to forma rozrywki, która nie wymaga dużego nakładu środków, ani wysiłku. Sprzyja natomiast budowaniu relacji i pozwala na poruszenie z dorastającą córką ważnych tematów społecznych. Trudno jest jednak dobrać takie dzieła, które przypadną do gustu zarówno dojrzałej kobiecie, jak i młodej dziewczynie. To również idealna propozycja na spędzenie Dnia Matki. Oto kilka pmysłów, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Małe kobietki (2019)

To adaptacja książki Louisy May Alcott w reżyserii Grety Gerwig . Film posiada wyjątkowy klimat nasuwający na myśl ciepło rodzinnego domu. Siostry March to młode dziewczyny pełne pasji i ambicji, a jednocześnie bardzo zżyte z rodziną. Film opowiada o dojrzewaniu i walce o swoje marzenia. Ukazuje również jak bardzo zmieniamy się dorastając i doświadczając życia. To jeden z tych filmów, które można oglądać bez końca i nigdy się nie nudzą!

Pan od muzyki (2004)

Wspaniała opowieść o nauczycielu (Gérard Jugnot), który za pomocą muzyki nawiązuje kontakt z podopiecznymi. Akcja filmu rozgrywa się w szkole dla trudnej młodzieży. Nowy pedagog tworzy chór dla chłopców. Ma on nadzieję w ten sposób wzbudzić ich zaufanie i sprawić, że dzieci dostrzegą w sobie dobro. Nowe metody wychowawcze, niestety nie przypadają do gustu dyrektorowi, który ceni surową dyscyplinę. To historia, dzięki której uwierzymy, że w każdym człowieku tkwi dobro – trzeba je tylko umieć wydobyć.

W pogoni za szczęściem (2006)

Kolejna adaptacja powieści. Film opowiada o wytrwałości i miłości głównego bohatera do syna. Pokazuje jak wiele rodzic potrafi poświęcić, aby zapewnić godne życie ukochanemu dziecku. Chris Gardner (Will Smith) młody ojciec, walczy o pracę maklera giełdowego. Niestety jest bezdomny, a pracę może dostać jedynie odbywając bezpłatny staż. Wspaniały dramat obyczajowy ukazujący klasyczny amerykański sen.

Holiday (2006)

To lekka komedia romantyczna, idealna do odprężenia się w czasie długich jesiennych wieczorów. Opowiada o dwóch kobietach – Amandzie (Cameron Diaz) oraz Iris (Kate Winslet), które w święta Bożego Narodzenia zamieniają się domami. Obie mają złamane serca i chcą uciec od codzienności. Żadna z nich nie spodziewa się, że na drugim końcu świata może znaleźć miłość.

Coco (2017)

Jedyna animacja w naszym zestawieniu. Bardzo wzruszająca opowieść o pogoni za marzeniem i o tym jak ważna w życiu człowieka jest rodzina. Mały Miguel jest bardzo muzykalnym chłopcem. Niestety zarówno śpiew jak i gra na instrumentach jest w jego rodzinie od pokoleń zakazana. Chłopiec nie chce się jednak pogodzić z losem i postanawia zrealizować soje pragnienia.

Służące (2011)

Akcja filmu dzieje się w latach 60 XX wieku. To opowieść o młodej dziennikarce nazywanej Skeeter (Emma Stone), która postanawia spisać historie czarnoskórych kobiet pracujących jako pomoc domowa w jej rodzinnym mieście. Publikacja wywołuje ogromne poruszenie wśród mieszkańców. Wszyscy bohaterowie muszą zmierzyć się z nadchodzącymi przemianami społecznymi. To opowieść o tym, że każdy człowiek (niezależnie od koloru skóry czy pozycji społecznej) zasługuje na szacunek.

Chodź oglądane przez nas filmy wzbudzają różne emocje to najważniejsze jest to z kim te emocje te przeżywamy. Warto zatem zarezerwować kilka chwil na wspólny seans. Ta forma spędzania czasu na pewno umocni więź między matką i córką.

Matki i córki często oglądają razem filmy. Jest to forma rozrywki, która nie wymaga dużego nakładu środków, ani wysiłku. Sprzyja natomiast budowaniu relacji i pozwala na poruszenie z dorastającą córką ważnych tematów społecznych. Trudno jest jednak dobrać takie dzieła, które przypadną do gustu zarówno dojrzałej kobiecie, jak i młodej dziewczynie. To również idealna propozycja na…