TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Filmy

Wszystkie filmy Filmy konkursowePokazy specjalneKrótkometrażowe Filmy FabularneDokumentyEdycja: 111213141516
 • Wiosna Smoków

  Polska, 2017 | reż. Jarosław Wszędybył | 57 min

  Dramat sportowy o twardych i bezwzględnych regułach rządzących sportem. Film jest też uniwersalną opowieścią o marzeniach i marzycielach, o outsiderach, którzy nigdy się nie poddają, o przyjaźni i solidarności. "Wiosna smoków" to obraz ukazujący pasję i walkę z przeciwnościami losu. Paweł, główny bohater filmu, marzy o trenowaniu ukochanej drużyny - Arsenalu Londyn. Na razie jednak musi podjąć trud pracy z najgorszą piłkarską jedenastką w Polsce. Będzie to pouczające doświadczenie nie tylko dla niego.

  Data pokazu:

  6.06

  Godzina:

  16.00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarnści

 • Wyspa Słońca

  Niemcy, 2017 | reż. Thomas Elsaesser | 74 min

  Odnaleziony stary film rodzinny stał się punktem wyjścia tego filmowego eseju o zbiegach okoliczności, zmarnowanych ludzkich losach i pośmiertnej sławie. "Wyspę Słońca" zrealizował jeden z najwybitniejszych współczesnych filmoznawców profesor Thomas Elsaesser. Najważniejszą postacią tego dokumentalnego obrazu jest jego dziadek Martin Elsaesser, znany architekt i główny urbanista miasta Frankfurt w latach 1925-32. Poza projektowaniem szkół, kościołów i innych budynków publicznych, był głównym architektem uważanej za arcydzieło Centralnej Hali Targowej, przyszłej siedziby Europejskiego Banku Centralnego.

  Data pokazu:

  9.06

  Godzina:

  14.00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarnści

 • Wyzwolenie

  Polska, 2016 | reż. Veronica Andersson | 13 min

  Choć Magda ma dopiero 14 lat, musi podjąć ważną decyzję, która zaważy na całym jej życiu. Dziewczyna została zgwałcona i zaszła w ciążę. Razem z matką szuka szpitala, w którym można by przeprowadzić aborcję. Kolejni lekarze odmawiają wykonania zabiegu, co pogłębia frustrację bohaterek.

  Data pokazu:

  9.06

  Godzina:

  17.30

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarnści

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-18 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & noizzlab.com