TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Filmy

Wszystkie filmy Filmy konkursowePokazy specjalneKrótkometrażowe Filmy FabularneDokumentyEdycja: 111213141516
 • Tak Mi Dopomóż Bóg

  Francja, Belgia, 2017 | reż. Jean Libon, Yves Hinant | 99 min

  To pierwszy w historii pełnometrażowy film w poetyce Strip-Tease (belgijski dokument telewizyjny realizowany od 1985 roku przez stację RTBF). Główna bohaterka, sędzia Anne Gruwez, przez trzy lata pozwalała obserwować twórcom tego dokumentu kulisy swojej pracy, odsłaniając przed nimi całą prawdę o śledztwach kryminalnych. Zaowocowało to licznymi pełnymi (nie zawsze politycznie poprawnego) humoru scenami, prezentującymi blaski i cienie życia zawodowego tej ekscentrycznej postaci.

  Data pokazu:

  6.06

  Godzina:

  15:45

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarnści

 • Tak Nam Kazali

  Szwecja, 2017 | reż. Erik Holmström, Fredrik Wenzel | 29 min

  Tytuł filmu to dewiza zatrudnionych w szwedzkim urzędzie pracy. "To proste, robimy, jak nam kazano" - ta odpowiedź pochodzi z ust jednego z pracowników najbardziej niepopularnej agencji rządowej w tym kraju. W filmie urzędnicy i psychologowie ujawniają, w jaki sposób zawodzi szwedzki system zatrudnienia. Anonimowość zapewniają im tekturowe marionetki, które zastępują prawdziwych rozmówców. Niezwykle oryginalny, ważny społecznie obraz ukazujący irracjonalną biurokrację.

  Data pokazu:

  8.06

  Godzina:

  21.45

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarnści

 • Tamtej Nocy

  Polska, 2018 | reż. Pat Howl Kostyszyn | 24 min

  Wstrząsająca historia, której bohaterka pada ofiarą pomyłki, a może celowego działania policji. Zuza jest kuratorką sztuki oraz matką kilkuletniej córki. Pewnego wieczoru podczas wystawy, którą przygotowywała, widzi, jak nieopodal galerii dwóch mężczyzn bije chłopaka, i staje w jego obronie. Kiedy na miejsce przyjeżdżają funkcjonariusze policja, niespodziewanie to Zuza zostaje oskarżona o pobicie i aresztowana. Przechodzi poniżające przesłuchanie. Film oparty na faktach.

  Data pokazu:

  7.06

  Godzina:

  18.00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarnści

 • Totalna Harmonia

  Polska, 2016 | reż. Roman Jarosz | 30 min

  Film Romana Jarosza jest powiastką o dążeniu do harmonii zarówno w muzyce, jak i w życiu, opartą na dość zaskakującym koncepcie.Jej bohaterami są muzycy grający w orkiestrze symfonicznej: pierwsza skrzypaczka i kontrabasista (w prywatnym życiu małżonkowie). Film zaczyna się od koncertu, podczas którego Adam, w którego rolę wcielił się Wojciech Mecwaldowski, dostaje zawału serca. W granicznym momencie między życiem a śmiercią, na końcu jasnego korytarza bohater spotka Chopina, Gershwina i Beethovena. Jest to nie tylko początek filmu, ale początek pewnego doświadczenia, którego sens widz sam musi odkryć.

  Data pokazu:

  10.06

  Godzina:

  17.00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarnści

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-18 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & noizzlab.com