TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Filmy

Wszystkie filmy Filmy konkursowePokazy specjalneKrótkometrażowe Filmy FabularneDokumentyEdycja: 111213141516
 • Pars Pro Toto

  Polska, 2017 | reż. Katarzyna Łęcka | 30 min

  Film Katarzyny Łęckiej jest bez wątpienia cennym uzupełnieniem "portretu podwójnego" rodziny Beksińskich, stworzonego niedawno w polskim kinie za sprawą głośnych filmów: Ostatniej rodziny Jana P. Matuszyńskiego i Albumu wideofonicznego Marcina Borchardta. W rolę Zdzisława Beksińskiego, zmagającego się z pustką po śmierci żony i samobójstwie syna, wcielił się Jerzy Radziwiłowicz. Dla miłośników malarza to kolejna, nieco inna opowieść z życia artysty oraz spotkanie z jego niepokojącymi obrazami, dla kinomanów okazja do porównania kreacji postaci Beksińskiego przez wybitnych polskich aktorów.

  Data pokazu:

  7.06

  Godzina:

  18.24

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarnści

 • Pavlensky. Życie Obnażone

  Łotwa, Rosja, 2017 | reż. Darya Khrenov | 71 min

  Piotr Pawleński jest najbardziej radykalnym artystą w Rosji, zaangażowanym w protesty polityczne przeciwko represyjnej polityce rządu. Jednym ze zdjęć wyróżnionych przez agencję Reuters jest jego fotografia z zaszytymi ustami, tym aktem protestował przeciwko uwięzieniu Pussy Riots. Drastyczne spektakle / performance Pawleńskiego pokazują okaleczanie własnego ciała - obcinanie ucha, zawijanie nagiego ciała w drut kolczasty przed prokuraturą, przybicie gwoździami genitaliów do bruku na Placu Czerwonym. Przekaz jest bardzo czytelny, ale czy skuteczny? Władza ma problem z działalnością Pawleńskiego, bo nie narusza on prawa, narusza jednak ogólny ład i nikt nie wie, jak go przywrócić. Film stawia pytania o granice między życiem, polityką, sztuką a szaleństwem.

  Data pokazu:

  6.06

  Godzina:

  13.00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarnści

 • Przerwana Misja

  Polska, 2018 | reż. Petro Aleksowski | 50 min

  Historia o codziennym życiu dwóch żołnierzy, którzy doznali trwałego uszczerbku na zdrowiu w czasie misji w Afganistanie. Dla 27-letniego Tomka, który stracił rękę, każdy kolejny dzień jest wyzwaniem. Z kolei zmagający się z zespołem stresu pourazowego 45-letni Franek po utracie nogi stara się nie poddawać ze względu na swoje dzieci. W filmie poznajemy perspektywę zarówno weteranów, jak i żony Franka, która opowiada o cieniach i blaskach życia naznaczonego wojenną traumą.

  Data pokazu:

  8.06

  Godzina:

  20.15

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Pusty Widok

  Iran, 2017 | reż. Ali Zare Ghanatnowi | 18 min

  Animacja komputerowa, zrealizowana w technologii 2D i 3D irańskiego reżysera, producenta i scenarzysty Ali Zare Ghanatna przedstawia matkę wyczekującą powrotu jej syna z wojny. Niczym mityczna Penelopa dzierga dla niego parę rękawiczek, pamiętając, jak jej syn odmroził sobie ręce w zimowy poranek, kiedy odszedł. Wojna trwa. Matka czeka. Pruje rękawice i robi je ponownie na drutach. Kiedy dom zostaje zbombardowany, siedząc na gruzach, dzierga rękawiczki ze swoich siwych włosów. W końcu usłyszy odgłos zbliżających się wojskowych butów.

  Data pokazu:

  9.06

  Godzina:

  22.15

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarnści

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-18 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & noizzlab.com