TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Filmy

Wyświetl: Wszystkie filmy Filmy konkursowePokazy specjalneKrzysztof Kieślowski in memoriamPrzegląd filmów Pawła Woldana11 edycja12 edycja13 edycja14 edycja15 edycjaKrótkie Formy
 • Casa Blanca

  Polska, Kuba, Meksyk, 2015
  reż. Aleksandra Maciuszek
  61 min

  Casa Blanca to niewielka miejscowość rybacka na Kubie. Nelsa i jej cierpiący na Zespół Downa syn Vladimir, mieszkają w niewielkim mieszkaniu w przeludnionej, wielorodzinnej kamienicy. Vladimir jest jedynym opiekunem schorowanej Nelsy, Nelsa - jedyną strażniczką łatwo popadającego w problemy Vladimira. Ich pożycie cechują konflikty przeplatane chwilami niezwykłej, poruszającej czułości; kobieta stara się kontrolować syna, podczas gdy ten, chętniej niż z matką, czas woli spędzać z rybakami, pomagając im w pracy, dokazując i pijąc rum. Nelsa niemal codziennie przemierza ulice Casa Blanki w poszukiwaniu długo nie powracającego do domu jedynaka. Pewnego dnia stan zdrowia kobiety pogarsza się.

  Data pokazu:

  24.06

  Godzina:

  18:30

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Cerro Rico – Srebrna Góra

  Austria, 2015
  reż. Armin Thalhammer
  30 min

  Portret górniczej rodziny Cruz, której członkowie wydobywają resztki srebra, cynku i ołowiu z powierzchni skał słynnej góry Cerro Rico położonej w boliwijskich Andach. Ciężkie warunki pracy nie zmieniają się od wieków. Twórcy filmu dzięki unikalnym zdjęciom rejestrują codzienny trud miejscowych górników, pracujących na wysokości 4100 metrów nad poziomem morza.

  Data pokazu:

  26.06

  Godzina:

  13:30

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Chau przekracza granice

  USA, Wietnam, 2015
  reż. Courtney Marsh
  34 min

  Chau, niepełnosprawny szesnastolatek mieszkający w ośrodku opiekuńczym Ho Chi Minh, jest ofiarą zabójczych herbicydów „Agent Orange” rozsypywanych przez amerykańskie samoloty podczas wojny w Wietnamie. Chłopiec, mimo choroby, marzy o karierze profesjonalnego projektanta ubrań. Obraz w reżyserii Davida Darga był w tym roku nominowany do Oscara.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  17:30

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Choroba

  Chorwacja, 2015
  reż. Hrvoje Mabic
  95 min

  Historia młodej dziewczyny, której rodzice nie akceptują jej homoseksualizmu. Szesnastoletnia Ana trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie ma być leczona ze swoich skłonności. Po wyjściu z kliniki nie potrafi poradzić sobie z traumatycznymi przeżyciami, co bardzo utrudnia kontakty z Martiną – jej nową miłością. „Choroba” to film o uczuciach, zdradzie, zemście i przebaczeniu.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  12:00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-16 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos