TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Filmy

Wszystkie filmy Filmy konkursowePokazy specjalneKrótkometrażowe Filmy FabularneDokumentyEdycja: 111213141516
 • A w Oddali Ujadały Psy

  Dania, Szwecja, Finlandia, 2017 | reż. Simon Lereng Wilmont | 91 min

  Wschodnia Ukraina. Mała wioska Hnutove leży w strefie działań wojennych. Mieszkańcy opuszczają swoje domy. Jednymi z nielicznych, którzy pozostają w wiosce, są: dziesięcioletni Oleg i jego babcia Aleksandra. Twórcy filmu towarzyszą swoim bohaterom przez rok, ukazując jak kruche, ale kluczowe dla przetrwania w ekstremalnych warunkach są bliskie więzi rodzinne. Film o dorastaniu w sąsiedztwie linii frontu.

  Data pokazu:

  7.06

  Godzina:

  15.15

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarnści

 • Alicia

  Holandia, 2017 | reż. Maasja Ooms | 93 min

  Przejmujący film Maasja Oomsa o potrzebie miłości przedstawia trzy lata z życia bezdomnej dziewczynki, które grozi wykolejenie. Przeszłość młodocianej bohaterki jest dramatyczna. Alicia miała roczek, kiedy została wyrzucona z domu. W wieku pięciu lat trafiła do domu dziecka, oddana tam pod opiekę przez przybraną rodzinę. Mając dziewięć lat Alicia, wciąż tam przebywa w oczekiwaniu na adopcję. Obecność kamery towarzyszącej dzień po dniu zdesperowanej dziewczynce, która ma narastające poczucie odrzucenia przez cały świat, sprawia, że frustracja, bezsilność, brak perspektyw, poczucie egzystencjalnej bezdomności Alicii, są niemal namacalne. Czy jesteśmy świadkami nieuniknionej tragedii, która rozegra się na naszych oczach i nie raz powtórzy w naszym świecie?

  Data pokazu:

  8.06

  Godzina:

  15.15

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarnści

 • Amerykański Sen

  Polska, 2016 | reż. Marek Skrzecz | 26 min

  Głuchołazy - to niewielkie miasto, które w latach dziewięćdziesiątych tętniło życiem, a obecnie wymiera. Powódź zniszczyła uzdrowiska oraz fabryki. W miasteczku panuje duże bezrobocie, a część mieszkańców wyjechała. W tym miejscu bez perspektyw nastoletni Szymon postanawia spełnić swoje wielkie marzenie. Bohater filmu chce zostać zapaśnikiem amerykańskiego wrestlingu. Czy jego amerykański sen się spełni?

  Data pokazu:

  9.06

  Godzina:

  22.40

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarnści

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-18 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & noizzlab.com