TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Filmy

Wyświetl: Wszystkie filmy Filmy konkursowePokazy specjalneKrzysztof Kieślowski in memoriamPrzegląd filmów Pawła Woldana11 edycja12 edycja13 edycja14 edycja15 edycjaKrótkie Formy
 • Archipelag

  Wielka Brytania, 2015
  reż. Benjamin Huguet
  40 min

  Konflikt pomiędzy tradycją i nowoczesnością. Ludność Wysp Owczych od wieków polowała na wieloryby. Ich niekomercyjna działalność budzi obecnie sprzeciw wielu organizacji współczesnej zachodniej cywilizacji. Film opowiada o współistnieniu człowieka i otaczającej go natury, a także o działaniach, które kwestionują tę współzależność. Czy zderzenie dwóch przeciwstawnych wizji ekologicznych zmieni na zawsze oblicze archipelagu?

  Data pokazu:

  26.06

  Godzina:

  15:30

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Balaton Method

  Węgry, 2015
  reż. Balint Szimler
  85 min

  Podróż dokumentalna, dzięki której poznajemy piękno krajobrazu otaczającego największe jezioro Węgier Balaton oraz niezwykle prężnie rozwijającą się młodą scenę muzyczną tego kraju. To seria koncertów filmowanych w różnych porach dnia, w różnych miejscach, począwszy od portów, statków, knajpek, hotelowych balkonów, do kościołów, tworzących portret charakterystycznej atmosfery każdego miejsca. Intrygujący, pełen energii i piękna muzyczny film dokumentalny nie poddający się klasyfikacji. Zaskakuje poziom współczesnych węgierskich zespołów. Świetne kompozycje na światowym poziomie – prawie zupełnie nieznane w Polsce.

  Data pokazu:

  23.06

  Godzina:

  16:30

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Body Team 12

  Liberia, 2015
  reż. David Darg
  13 min

  Opowieść o pracownikach Czerwonego Krzyża z Liberii, którzy zbierają ciała ofiar gorączki krwotocznej wywoływanej przez wirus Ebola. Pracują w szczytowym okresie wybuchu epidemii w Afryce Zachodniej. Historię ich niebezpiecznej misji poznajemy dzięki sanitariuszce Garmai Sumo, jedynej kobiecie w tym zespole. Odwaga i wewnętrzna siła pozwalają jej wykonywać to przerażające zadanie. Film otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy dokument krótkometrażowy.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  15:45

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Budzik

  Polska, 2015
  reż. Piotr Małecki
  33 min

  Starannym kadrowaniem, uważnym rytmem montażu film wprowadza nas w świat prawie całkowitej ciszy. Budzik to klinika stworzona przez Ewę Błaszczyk w której dzieci, które zapadły w śpiączkę czekają na przebudzenie. Przy łóżkach dzieci non-stop dyżurują rodzice, którzy prawie nie wychodzą z kliniki. Śpią na polowych posłaniach, które rozkładają obok szpitalnych łózek - są zdeterminowani, by pomóc im wrócić do życia. Film opowiada niezwykłą historie ludzi, którzy w obliczu osobistej tragedii nie poddają się, są pełni nadziei, walcząc o życie i zdrowie swoich dzieci.

  Data pokazu:

  26.06

  Godzina:

  14:00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Casa Blanca

  Polska, Kuba, Meksyk, 2015
  reż. Aleksandra Maciuszek
  61 min

  Casa Blanca to niewielka miejscowość rybacka na Kubie. Nelsa i jej cierpiący na Zespół Downa syn Vladimir, mieszkają w niewielkim mieszkaniu w przeludnionej, wielorodzinnej kamienicy. Vladimir jest jedynym opiekunem schorowanej Nelsy, Nelsa - jedyną strażniczką łatwo popadającego w problemy Vladimira. Ich pożycie cechują konflikty przeplatane chwilami niezwykłej, poruszającej czułości; kobieta stara się kontrolować syna, podczas gdy ten, chętniej niż z matką, czas woli spędzać z rybakami, pomagając im w pracy, dokazując i pijąc rum. Nelsa niemal codziennie przemierza ulice Casa Blanki w poszukiwaniu długo nie powracającego do domu jedynaka. Pewnego dnia stan zdrowia kobiety pogarsza się.

  Data pokazu:

  24.06

  Godzina:

  18:30

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Cerro Rico – Srebrna Góra

  Austria, 2015
  reż. Armin Thalhammer
  30 min

  Portret górniczej rodziny Cruz, której członkowie wydobywają resztki srebra, cynku i ołowiu z powierzchni skał słynnej góry Cerro Rico położonej w boliwijskich Andach. Ciężkie warunki pracy nie zmieniają się od wieków. Twórcy filmu dzięki unikalnym zdjęciom rejestrują codzienny trud miejscowych górników, pracujących na wysokości 4100 metrów nad poziomem morza.

  Data pokazu:

  26.06

  Godzina:

  13:30

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Chau przekracza granice

  USA, Wietnam, 2015
  reż. Courtney Marsh
  34 min

  Chau, niepełnosprawny szesnastolatek mieszkający w ośrodku opiekuńczym Ho Chi Minh, jest ofiarą zabójczych herbicydów „Agent Orange” rozsypywanych przez amerykańskie samoloty podczas wojny w Wietnamie. Chłopiec, mimo choroby, marzy o karierze profesjonalnego projektanta ubrań. Obraz w reżyserii Davida Darga był w tym roku nominowany do Oscara.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  17:30

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Choroba

  Chorwacja, 2015
  reż. Hrvoje Mabic
  95 min

  Historia młodej dziewczyny, której rodzice nie akceptują jej homoseksualizmu. Szesnastoletnia Ana trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie ma być leczona ze swoich skłonności. Po wyjściu z kliniki nie potrafi poradzić sobie z traumatycznymi przeżyciami, co bardzo utrudnia kontakty z Martiną – jej nową miłością. „Choroba” to film o uczuciach, zdradzie, zemście i przebaczeniu.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  12:00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Daniel

  Polska, 2015
  reż. Anastazja Dąbrowska
  24 min

  Bohaterem jest chłopak który spędza wakacje nad morzem na koloniach dla osób z zespołem Downa. Obserwujemy jego poszukiwania partnerki, podsłuchujemy rozmowy z kolegami, jesteśmy świadkami powstawania wierszy. Poznajemy fragment świata młodych ludzi którzy trochę inaczej niż większość społeczności postrzegają rzeczywistość. Mimo pewnych dysfunkcji świat w którym uczestniczymy przez chwilę - porusza swoją szczerością, prawdą i bezpretensjonalnością. Czy w procesie adaptowania „maskowania” się do warunków społecznych większa część ludzkości nie pozbawiła się bezpośredniego odczuwania rzeczywistości i prostej, wzruszającej ekspresji ?.

  Data pokazu:

  23.06

  Godzina:

  18:00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Dobre Życie

  Niemcy, Szwajcaria, Kolumbia, 2015
  reż. Jens Schanze
  97 min

  Opowieść o miasteczku Tamaquito, leżącym na leśnych terenach północnej Kolumbii, i jej mieszkańcach tworzących społeczność Wayúu. Od wieków żyją dzięki temu, co dostarcza im natura. Polują w górach, zbierają owoce i hodują bydło. Ich życie zmienia się z powodu ekspansji kompanii węglowej dostarczającej ten cenny surowiec do elektrowni na całym świecie. Mieszkańcy Tamaquito podejmują walkę o przetrwanie. Na ich czele staje młody przywódca Jairo Fuentes.

  Data pokazu:

  24.06

  Godzina:

  15:30

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Dotyk Wolności

  Polska, 2015
  reż. Sardar Arshad Khan
  12 min

  Intensywnymi, nasyconymi kolorem, pięknymi zdjęciami nakreślony intymny portret górnika. Po ciężkiej pracy w głębokiej, gorącej i klaustrofobicznej kopalni wraca do domu, by oddawać się swojej pasji…

  Data pokazu:

  26.06

  Godzina:

  15:15

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Dybuk. Rzecz o Wędrówce Dusz

  Polska, Szwecja, Ukraina, 2015
  reż. Krzysztof Kopczyński
  86 min

  Jak co roku tysiące chasydów z siedemdziesięciu krajów odwiedza grób rebego Nachmana w Humaniu na Ukrainie. Cadyk obiecał zbawienie każdemu Żydowi, który na Rosz Haszana - żydowski Nowy Rok - pomodli się, zatańczy i zaśpiewa przy jego grobie. Nachman zachęcał także uczniów do rozmawiania z Bogiem jak z przyjacielem, do radosnej i szczerej modlitwy. Chasydzi chętnie podporządkowują się nakazom ukochanego cadyka i odprawiają swoje obrzędy żywiołowo i z entuzjazmem.Tłumy chasydów przybywających do Humania są podporą lokalnej gospodarki, jednak nie wszyscy są z tego zadowoleni. Prawicowo nastawieni mieszkańcy występują przeciwko obcokrajowcom i oskarżają miejscowe władze o korupcję i zaprzedanie się chasydom. Potężny krucyfiks, widzialny znak ich niezadowolenia, staje na skarpie nad stawem, przy którym najliczniejsza grupa chasydów odbywa co roku rytualne oczyszczenie.

  Data pokazu:

  24.06

  Godzina:

  14:00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Dziwny Romans z Własnym Ego

  Holandia, 2015
  reż. Ester Gould
  91 min

  Reżyserka filmu Ester Gould poprzez losy różnych kobiet mieszkających w odległych od siebie metropoliach opowiada historię swojej starszej siostry Rowan, która z małego szkockiego miasta wyjeżdża do Londynu studiować sztukę. Zafascynowana jej przebojową osobowością nie zauważa dramatu narcystycznej dziewczyny. Za presję bycia w centrum uwagi trzeba często zapłacić wysoką cenę. „Dziwny romans z własnym ego” to niezwykłe studium lęków współczesnych celebrytów.

  Data pokazu:

  24.06

  Godzina:

  20:00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Edukacja

  Polska, 1985
  reż. Paweł Woldan
  15 min

  Film stanowi próbę przedstawienia stanu świadomości dzieci ze szkoły podstawowej na temat prac społecznych. Uczniowie dyskutują o formie kary, jaką powinien ponieść ich kolega, który nie uczestniczył w pracach społecznych. Autor filmu pokazuje wstrząsający obraz edukacji w systemie totalitarnym.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  14:15

  Miejsce:

  Sala BHP

 • Gadające Głowy

  Polska, 1980
  reż. Krzysztof Kieślowski
  14 min

  Reżyser przeprowadza swoistą sondę socjologiczną zadając wszystkim ludziom, począwszy od jednolatka, a na stuletniej staruszce kończąc, te same pytania: w którym roku się urodziłeś? kim jesteś? co jest dla ciebie najważniejsze? czego byś chciał? W ten sposób tworzy portret zbiorowy Polaka, świadomego swej tożsamości i miejsca, w którym żyje, bacznego obserwatora rzeczywistości, którą trudno zaakceptować, gorąco pragnącego zmian i dojrzewającego do buntu.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  12:50

  Miejsce:

  Sala BHP

 • Grupa

  Polska, 1986
  reż. Paweł Woldan
  14 min

  Bohaterami „Grupy” są chłopcy, którzy zatrudniają się jako ochroniarze na Festiwalu Piosenki w Opolu. Reżyser pokazuje zmiany, jakie następują w ich psychice pod wpływem posiadania władzy.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  14:30

  Miejsce:

  Sala BHP

 • K2 i Niewidzialni Tragarze

  Pakistan, USA, 2015
  reż. Iara Lee
  54 min

  Pakistańscy tragarze i nepalscy szerpowie są bohaterami filmu ukazującego zarówno codzienny wysiłek bezimiennych wspinaczy, jak i magię majestatycznych gór leżących na granicy Pakistanu i Chin. Pretekstem dla twórców stała się wyprawa zorganizowana w 60. rocznicę pierwszego wejścia na K2, drugiego pod względem wysokości szczytu na Ziemi. Okryty jest on ponurą sławą, ze względu na liczbę ofiar wśród zdobywających go himalaistów.

  Data pokazu:

  23.06

  Godzina:

  14:30

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • K2. Dotknąć nieba

  Polska, 2015
  reż. Eliza Kubarska
  72 min

  Cztery osoby wspinają się do bazy na K2. Idą tą samą drogą, którą wiele lat wcześniej szli ich rodzice. Próbują zrozumieć siłę, która kazała ich rodzicom się wspinać i która w końcu odebrała im życie w 1986 roku. Ten rok przeszedł do historii himalaizmu jako „czarne lato”. Podczas wyprawy na K2 zginęli uznani himalaiści: Tadeusz Piotrowicz, Dobrosława Miodowicz-Wolf oraz Julie Tullis. Trzydzieści lat później ich dzieci: Hania Piotrowska, Łukasz Wolf, Lindsay i Chris Tullis wyruszają pod szczyt K2 śladami swoich rodziców poszukując odpowiedzi na najważniejsze pytania… To jedna z najtrudniejszych podróży w ich życiu… z zapierającymi dech w piersiach widokami Karakorum w tle.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  14:20

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Katanka

  Polska, 2015
  reż. Maja Turek
  26 min

  Monika jest jedną z nielicznych kobiet rywalizujących na europejskich torach wraz z mężczyznami. Czasami jest jedyną dziewczyną na starcie. Nie słyszy od urodzenia, a mimo to z niezwykłą pasją i sukcesami uprawia swój ukochany sport – wyścigi motocyklowe. Brak słuchu nigdy nie przeszkadzał jej w podejmowaniu najśmielszych wyzwań na torze wyścigowym. To historia o niepełnosprawności, która poddaje się prawdziwej pasji i sile charakteru.

  Data pokazu:

  23.06

  Godzina:

  14:00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Koniec Świata

  Polska, 2015
  reż. Monika Pawluczuk
  40 min

  Kilka historii, kilka głosów i osób spotyka się w czasie jednej nocy. W tę noc, ludzie w dużym mieście, nękani samotnością, chcą z kimś porozmawiać. Niektórzy wzywają - czasem niepotrzebnie – karetkę pogotowia, inni dzwonią do radia, gdzie prowadzący zadaje pytanie o koniec świata – co on znaczy dla każdego z nas z osobna. Opowiadają o sprawach tragicznych, bolesnych, a czasem drobnych, wręcz zabawnych. Radio jest motywem łączącym ten nocny świat – słyszymy je w karetce, w monitoringu miejskim, gdzie na dziesiątkach ekranów widzimy nocne życie miasta. Radio jest klamrą spajającą film oraz źródłem najważniejszych pytań.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  16:10

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Mów Mi Marianna

  Polska, 2015
  reż. Karolina Bielawska
  74 min

  Marianna to czterdziestoletnia atrakcyjna kobieta. Zdecydowała się odejść od swojej żony i dzieci, które kochała. Zmuszona była pozwać swoich rodziców do sądu, bo tylko tak mogła zmienić zapis w metryce. A wszystko po to, by zmienić płeć. Okazało się, że życie napisało scenariusz, jakiego nikt się nie spodziewał, a cena wolności i wymarzonej kobiecości jest bardzo wysoka. Andrzej Wajda powiedział o filmie: Karolina Bielawska z wielką wrażliwością zrobiła film o tym, że najwyższą wartością w życiu każdego człowieka jest wolność. Bohaterka filmu stoczyła przejmującą walkę ze swoim otoczeniem i mimo trudności, jakie napotkała na swojej drodze – wygrała. Film odważny, nie tylko ze względu na wyjątkowy temat, lecz także bardzo wnikliwie pokazaną na ekranie bohaterkę. (…) Jest zrobiony z głęboką wrażliwością i szacunkiem dla drugiego człowieka. To wspaniałe, że młodzi filmowcy potrafią robić tak dojrzałe i pełne życie obrazy filmowe.

  Data pokazu:

  26.06

  Godzina:

  16:15

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Na zakręcie

  Węgry, 2014
  reż. Gábor Hörcher
  72 min

  Portret zbuntowanego nastolatka mieszkającego w niewielkiej węgierskiej wiosce. Ricsi żyje na krawędzi. Każdy dzień przynosi mu kłopoty. Ucieczki przed policją, kradzieże i prowadzenie samochodu bez prawa jazdy to tylko część z jego wykroczeń. Ricsi ma jednak wielką, motoryzacyjna pasję. Przygotowuje auta do wyścigów. Twórcy filmu przez pięć lat towarzyszyli bohaterowi tworząc portret niezwykłego młodego człowieka, który mimo powikłanych losów, bierze życie w swoje ręce.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  20:15

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Oko za oko

  Niemcy, 2016
  reż. Steve Bache
  5 min

  Czernią i bielą , prostą lakoniczną kreską opowiedziana historia życia człowieka oczekującego w celi śmierci na wyrok. W niezwyczajnie plastycznej, artystycznej formie zawarty zapis jednego życia.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  16:00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Ostatni Dzień Wolności

  USA, 2015
  reż. Dee Hibbert-Jones, Nomi Talisman
  32 min

  Animowany obraz dotyka niezwykle ważnych problemów społecznych naszych czasów, takich jak: dostęp do wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, opieka nad weteranami wojennymi czy zdrowie psychiczne. Historia człowieka popełniającego zbrodnię opowiadana jest z punktu widzenia jego brata. W osobistej narracji Bill Babbitt wyjaśnia motywy swojego postępowania i zmianę punktu widzenia w kwestii kary śmierci. Film nominowany w tym roku do Oscara w kategorii najlepszy dokument krótkometrażowy.

  Data pokazu:

  23.06

  Godzina:

  21:15

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Pan Szperlik

  Polska, 1986
  reż. Paweł Woldan
  17 min

  Obraz o absurdach komunistycznych priorytetów. Bohaterem filmu jest robotnik, który został zwolniony z fabryki za to, że przekroczył normy i pracował zbyt wydajnie.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  14:45

  Miejsce:

  Sala BHP

 • Piano

  Polska, 2015
  reż. Vita Maria Drygas
  41 min

  Antonetta Mischenko, studentka Konserwatorium Muzycznego w Kijowie, ocaliła pianino niesione na barykady. Tak zaczęła się historia instrumentu, który stał się symbolem pokojowej rewolucji na Ukrainie i zarazem oporu wobec autorytarnej władzy. Wkrótce pianino zjednoczyło protestujących na Majdanie, którzy wspólnie przy jego akompaniamencie nie bacząc na mróz i śnieg w dzień i w nocy śpiewali hymn Ukrainy i poruszające pieśni ludowe. Instrument okazał się groźniejszy niż butelki z koktajlami mołotowa…władza nazwała grających „pianoekstremistami”.

  Data pokazu:

  26.06

  Godzina:

  18:15

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Port Lotniczy Donieck

  Czechy, 2015
  reż. Andrei Erastov
  27 min

  Lotnisko w Doniecku, przebudowane w 2012 roku na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, zostało kompletnie zniszczone w wyniku konfliktu zbrojnego Rosji z Ukrainą. Wielomiesięczna obrona portu lotniczego miała wymiar bardziej symboliczny niż strategiczny. W filmie poznajemy historię walki o port lotniczy widzianą oczami żołnierzy obu stron. Twórcy ukazują też zagadkowość ludzkiej natury i jej umiejętność przystosowywania się do ekstremalnych warunków, kiedy ludzkie życie jest w ciągłym niebezpieczeństwie.

  Data pokazu:

  24.06

  Godzina:

  17:15

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Robotnicy 1971: Nic o Nas Bez Nas

  Polska, 1972
  reż. Krzysztof Kieślowski
  47 min

  Film zrealizowany wspólnie z Tomaszem Zygadło stanowi próbę sportretowania polskich robotników u progu lat 70. ubiegłego wieku. Dzięki twórcom poznajemy ich rzeczywiste problemy i troski. Przejęcie władzy przez ekipę Edwarda Gierka budzi pewne nadzieje, ale nie zmienia krytycznej postawy robotników, którzy wciąż są nieufni i zbuntowani.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  11:30

  Miejsce:

  Sala BHP

 • Sprawa Rodzinna

  Belgia, Holandia, 2015
  reż. Tom Fassaert
  116 min

  Reżyser filmu Tom Fassaert w dniu trzydziestych urodzin otrzymuje zaskakujące zaproszenie od 95 – letniej babci, która mieszka w Republice Południowej Afryki. Zna ją tylko z opowieści ojca pełnych żalu i negatywnych ocen. Babcia Marianna była sławną modelką w latach 50. ubiegłego wieku, a także prawdziwą femme fatale, która miała wielu kochanków. Ojciec reżysera i jego stryj zostali w dzieciństwie umieszczeni w domu dziecka. Wyprawa reżysera do RPA pełna jest nieoczekiwanych komplikacji uczuciowych.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  18:15

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Szansa dla dziewcząt

  Polska, 1987
  reż. Paweł Woldan
  15 min

  Inscenizowany dokument o dziewczętach z Ochotniczego Hufca Pracy, które mają zostać tkaczkami. Twórca zderza ich piękne marzenia z bolesną rzeczywistością. Refleksyjny obraz zaskakujący pomysłowością i formą realizacji. Film otrzymał nagrodę „Brązowego Tancerza” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Huesca w Hiszpanii.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  15:10

  Miejsce:

  Sala BHP

 • Trampkarze

  Polska, 2015
  reż. Marcin Filipowicz
  27 min

  Ojciec i dwaj synowie oraz pasja do gry w piłkę nożną to temat tego bezpretensjonalnego, dość pogodnego filmu, choć traktującego o poważnych planach, marzeniach i decyzjach życiowych. Mieszkający w wiosce na południu Polski bracia 14-letni Mateusz i 13 –letni Łukasz pod uważnym, opiekuńczym, czasem kontrolującym okiem ojca trenują piłkę nożną w miejscowym klubie. Rozpoczynają profesjonalne testy w wielkomiejskiej renomowanej drużynie piłkarskiej. Być może to początek realizacji marzenia o grze w ekstraklasie ...

  Data pokazu:

  23.06

  Godzina:

  16:00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Życiorys

  Polska, 1975
  reż. Krzysztof Kieślowski
  29 min

  Dokument inscenizowany, w którym twórca pokazuje działaczy Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej rozpatrujących sprawę robotnika wykluczonego z partii. Obraz Kieślowskiego dotyka spraw społecznych oraz politycznych PRL i jest formą szkoleniowego filmu dla partyjnych działaczy.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  12:20

  Miejsce:

  Sala BHP

 • Złota Pasja

  Belgia, 2014
  reż. Sébastien Pins
  6 min

  Belgijski pszczelarz dzieli się swoimi obawami o przyszłość pasieki. Jego starania wynikające z wielkiej pasji mają pomóc w utrzymaniu przy życiu naszego środowiska naturalnego. Reżyser podkreśla, że realizując ten film w ciągu jednego dnia, chciał widzom zwrócić uwagę na konieczność obrony niedocenianego zawodu pszczelarza.

  Data pokazu:

  25.06

  Godzina:

  14:10

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-16 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos