TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Filmy

Wszystkie filmy Filmy konkursowePokazy specjalneKrótkometrażowe Filmy FabularneDokumentyEdycja: 111213141516
 • Aktorka

  Polska, 2015 | reż. Kinga Dębska, Maria Konwicka | 72 min

  Biograficzny film dokumentalny o zmarłej w 2010 roku Elżbiecie Czyżewskiej, jednej z największych polskich aktorek, ikonie rodzimego kina lat sześćdziesiątych. Zrobiła wielką karierę w Polsce, ale autorki filmu bardziej skupiają uwagę na jej próbach artystycznego zaistnienia w Ameryce, po nagłej emigracji do Stanów Zjednoczonych wraz z mężem, amerykańskim dziennikarzem Davidem Halberstamem. Przyjaciele i znajomi Elżbiety Czyżewskiej mówią bez upiększeń o jej nieudanym małżeństwie, o wygranej po latach walce z alkoholizmem, o próbach powrotu do Polski. To opowieść o losach aktorki na różnych etapach kariery: na szczycie, na dnie i pomiędzy. Orzeł 2016 w kategorii najlepszy film dokumentalny.

  Data pokazu:

  09.06

  Godzina:

  17:15

  Miejsce:

  Sala Wystaw Czasowych ECS

 • Crazy Horse

  Polska, 1997 | reż. Ryszard Bugajski | 30 min

  Niezwykła opowieść o Korczaku Ziółkowskim, rzeźbiarzu samouku, potomku polskich emigrantów. W 1939 roku na Wystawie Światowej w Nowym Jorku otrzymał pierwszą nagrodę za marmurowe popiersie Ignacego Paderewskiego. Ten sukces zainteresował wodzów indiańskiego plemienia Dakota, którzy zaproponowali Korczakowi wyrzeźbienie w skałach wzgórza Black Hills konnej postaci legendarnego Crazy Horse'a, uczestnika zwycięskiej bitwy pod Little Big Horn. Na całkowitym pustkowiu, w prymitywnych warunkach, rzeźbiarz pracował katorżniczo przez 35 lat. Zmarł na zawał serca w 1982 roku. Jego dzieło kontynuowali: żona i siedmioro dzieci.

  Data pokazu:

  08.06

  Godzina:

  12:30

  Miejsce:

  Sala Wystaw Czasowych ECS

 • Droga, prawda, życie

  Polska, 2016 | reż. Kinga Dębska | 19 min

  Film, którego tytuł nawiązuje do słów Jezusa wypowiedzianych do uczniów podczas Ostatniej Wieczerzy, próbuje ukazać istotę życia na Ukrainie. W tym biednym kraju gościł papież Jan Paweł II. Obraz został zrealizowany w okresie jego pielgrzymki po Ukrainie.

  Data pokazu:

  09.06

  Godzina:

  16:30

  Miejsce:

  Sala Wystaw Czasowych ECS

 • Najbardziej lubię grać

  Polska, 2008 | reż. Kinga Dębska | 28 min

  Igor Falecki, sześcioletni bohater filmu, jest wybitnie utalentowanym perkusistą. Zachwycał swoja grą już w wieku czterech lat. Przedszkolak występujący w dużych słuchawkach na uszach uznany został za muzycznego geniusza. Mały gdańszczanin wzbudza zainteresowanie na całym świecie. Jego popisy pokazywane były m.in. w amerykańskiej telewizji. Jak potoczy się jego muzyczna kariera?

  Data pokazu:

  09.06

  Godzina:

  16:50

  Miejsce:

  Sala Wystaw Czasowych ECS

 • The Silent Child

  Wielka Brytania, 2017 | reż. Chris Overton | 20 min

  Głuchoniema czteroletnia dziewczynka o imieniu Libby żyje w świecie ciszy. Dzieje się tak do czasu poznania opiekuńczej Joanne, pracownicy socjalnej, która odkrywa przed dzieckiem możliwości porozumiewania się. Laureat tegorocznego Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski został zrealizowany według scenariusza Rachel Shenton. Napisała go wykorzystując własne doświadczenia dziecka, którego rodzic stracił słuch.

  Data pokazu:

  6.06

  Godzina:

  19:40

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Trzy Kroki w Szaleństwo

  Francja, Włochy, 1968 | reż. Federico Fellini, Roger Vadim, Louis Malle | 121 min

  Trzy filmowe adaptacje opowiadań Edgara Allana Poe zrealizowane przez mistrzów europejskiego kina. Opisują ludzkie słabości oraz niemożność przewidzenia i uniknięcia tego, co ma nastąpić. W pierwszym opowiadaniu hrabianka Fryderyka, skłonna do folgowania swym żądzom, chce uwieść kuzyna Wilhelma. Bohater drugiej części opowiada spowiednikowi historię swojego sobowtóra, który pojawia się, ilekroć ten popełni jakiś niegodny czyn. W trzeciej opowieści angielski aktor Toby przyjeżdża do Rzymu, aby zagrać rolę w "katolickim westernie". W obsadzie gwiazdy sprzed lat: Jane Fonda, Brigitte Bardot, Alain Delon i Terence Stamp.

  Data pokazu:

  6.06

  Godzina:

  20:00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • W Kogo Ja Się Wrodziłem

  Polska, 2001 | reż. Ryszard Bugajski | 59 min

  Film, zrealizowany w telewizyjnym cyklu „Święta polskie”, jest tragikomiczną opowieścią o życiu, przemijaniu i przeznaczeniu, od którego nie można uciec. Historia trzech pokoleń. Dziadek, ojciec i syn znowu są razem, ale cała trójka zdaje sobie sprawę, że nie na długo. Groźna choroba ojca nie daje za wygraną. Ryszardowi zostało kilka miesięcy życia. Jednak to spotkanie zaaranżowane przez juniora z okazji Dnia Ojca wiele ich nauczy, pozwoli poznać inne wartości, pokonać dzielące ich bariery, zrozumieć sens życia, wyrzucić z siebie głęboko skrywane żale i pretensje, zacieśnić rodzinne więzi, zażegnać spory oraz wyjaśnić dawne nieporozumienia i zatargi. Obraz uhonorowany Nagrodą Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2002 roku.

  Data pokazu:

  08.06

  Godzina:

  13:00

  Miejsce:

  Sala Wystaw Czasowych ECS

 • Zaćma

  Polska, 2016 | reż. Ryszard Bugajski | 110 min

  Historia ostatnich lat życia Julii Brystigerowej, osławionej „Krwawej Luny”, wysokiej funkcjonariuszki UB w latach pięćdziesiątych. Brystigerowa była dyrektorem V i III Departamentu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Zajmowała się partiami, organizacjami i ugrupowaniami religijnymi. Brała czynny udział w wypowiedzianej przez komunistów wojnie z Kościołem katolickim, ewangelikami i Świadkami Jehowy. Pod koniec życia zbliżyła się do środowiska skupionego wokół Zakładu dla Niewidomych w Laskach pod Warszawą i zmarła jako żarliwa katoliczka. Znakomita kreacja Marii Mamony nagrodzona „Jańciem Wodnikiem” na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" we Wrześni.

  Data pokazu:

  08.06

  Godzina:

  14:00

  Miejsce:

  Sala Wystaw Czasowych ECS

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-19 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & noizzlab.com