Nagrodzony Oscarem obraz Kristofa Deaka opowiada o uczennicy Zsofi, która ma problemy z odnalezieniem się w nowej szkole. Śpiewanie w owianym sławą szkolnym chórze jest jej jedynym ukojeniem. Mimo to okazuje się, że opiekunka chóru nie jest tak inspirującym nauczycielem, za jakiego jest powszechnie uznawana. Zsofi staje przed trudnym wyborem – skonfrontować się ze skorumpowanym systemem, czy pokornie się w nim odnaleźć. „Sing” to oparty na faktach dramat o dzieciństwie z dużą ilością muzyki w tle, umiejscowiony w post-socjalistycznym Budapeszcie.
„Czarnoksiężnik z krainy U.S.” to zabawny, ironiczny, animowany kolaż, wykorzystujący motywy amerykańskiej powieści by pokazać, jak w Los Angeles spełnia się American Dream. Film podejmuje temat spostrzeżeń i wątpliwości tych, którzy chcą być „głosem emigracji swojego pokolenia” i próbują swych sił w Hollywood.
Główny bohater Tomek oszukuje starszą kobietę (Anna Dymna) metodą na wnuczka. Kiedy wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem, kobieta nagle demaskuje oszusta i zamyka go w mieszkaniu. Staruszka proponuje mu układ. Tomek dostanie pieniądze, ale musi udawać jej wnuczka przed pracownikiem socjalnym, który przyjdzie sprawdzić czy niedołężna kobieta ma opiekę rodziny. Jeśli okaże się, że nie ma – kobiecie grozi przeniesienie do domu pomocy społecznej.
Wstrząsająca opowieść o dwóch kobietach, bliźniaczkach, zatrudnionych w katowickim przedsiębiorstwie "Transbud". Od początku lat 50. pracują przy transporcie i rozładunku cegły. Smutny bilans pracowitego życia, w którym po dawnym zapale i marzeniach pozostało tylko bardzo blade wspomnienie, wypierane przez codzienne doświadczanie biedy i beznadziei. Jeden z krytyków napisał, że oglądając film odczuwa się beznadziejność sytuacji bohaterek, od której nie ma ucieczki.
Zrealizowany wspólnie z Andrzejem Piekutowskim obraz ukazujący losy Polaków zesłanych w 1940 roku do Kazachstanu. Praca w kołchozach, surowe zimy, nieustanny głód i brak kontaktu z rodzinami w Polsce doprowadziły wielu z nich do skrajnego wyczerpania fizycznego i psychicznego. Umierali często w osamotnieniu, nędzy i braku jakiejkolwiek nadziei. Kiedy w siedzibach NKWD nakłaniano tych, którzy przeżyli do zmiany obywatelstwa z polskiego na rosyjskie, wiedzieli, że dokument z napisem "Polak" jest ostatnią nicią łączącą ich z ojczystym krajem.
Po uzyskaniu pozwolenia na pobyt w 1994 roku młoda rodzina uchodźców z Bośni dociera do małej wioski w Holandii. Kiedy próbują uczynić ten nowy świat swoim domem, popadają w coraz bardziej absurdalne tarapaty.
Nagrodzony Srebrnymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni „Jestem mordercą” to thriller inspirowany prawdziwą historią Zdzisława Marchwickiego, skazanego w wyniku procesu poszlakowego w głośnej sprawie "Wampira z Zagłębia". Brawurowo odegrane przez Arkadiusza Jakubika i Agatę Kulesze role Państwa Kalickich zostały nagrodzone Orłami, Nagrodą Polskiej Akademii Filmowej.
Małgorzata (Danuta Stenka), na co dzień ważny polityk, jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn, narkoman, potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i zmasakrowane ciało młodej dziewczyny. W obliczu tragedii ich wzajemne relacje komplikują się ujawniając skrywane urazy. Matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu.
„Mr. Gaga” to najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu „Piny” (Variety), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami. „Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym o raz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego. Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia. Ohad Naharin
W zaimprowizowanym klubie nocnym o nazwie "Tokoriki" cała wieś obchodzi osiemnaste urodziny Geanin. Jej chłopak oraz Alin zapewniają dziewczynie najbardziej zaskakujący prezent. Taki, którego nikt nigdy nie zapomni.
Krystyna, główna bohaterka filmu, to sześćdziesięcioletnia uboga emerytka z głębokiej prowincji, która sprzedaje przy szosie domowy miód. Pewnego dnia w pobliżu jej kramiku zaczynają pracę rosyjskie prostytutki. Krystynie nie podoba się nowe towarzystwo. Wkrótce popada w konflikt z jedną z dziewczyn i przypadkowo wchodzi w posiadanie jej portfela z dziennym utargiem. Wbrew oczekiwaniom bohaterek dalsze wydarzenia zbliżają je do siebie.
Dokument poświęcony tragicznym losom znakomitego polskiego boksera Leszka Błażyńskiego, mistrza Europy i dwukrotnego brązowego medalisty olimpijskiego, który w 1992 roku popełnił samobójstwo pozostawiając dwóch dorastających synów. Wcześniej, pomimo długotrwałej walki o życie, w wyniku poważnych obrażeń, jakich doznała podczas tragicznego wypadku, zmarła jego żona. Życie Błażyńskiego było mieszaniną sukcesów i katastrof. Film opowiada o tym jak rozpacz powoli pochłania kogoś, dla kogo grano Mazurka Dąbrowskiego, a szampan lał się strumieniami. Film dyplomowy Macieja Pieprzycy.
Głośny obraz o pracownicach Krośnieńskich Zakładów Przemysłu Lniarskiego, nagrodzony Grand Prix - „Złotym Smokiem” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie. Film Kamieńskiej przedstawia codzienne obowiązki i problemy tytułowych kobiet, które musiały pracować w warunkach przypominających zakład karny. Porażający obraz, o którym pisała Maria Malatyńska: "Twarz, ręce, stopy rzucone nagle przed oczy widzów mówią więcej o traktowaniu człowieka, niż by powiedziały najbardziej nawet płomienne przemówienia rejestrowane na wiecu."
Zdobywca Złotej Palmy w Cannes i nominowany do Oscara obraz opowiadający o dwójce pracowników ochrony parkingu. Luna pracuje w dzień, a Diego bierze nocne zmiany.
Dwudziestoletnia Iza przygotowuje się do ważnej walki bokserskiej pod okiem ojca. Na krótko przed walką ojciec składa córce propozycję podłożenia się przeciwniczce. Iza staje przed wyborem pomiędzy marzeniami, a tym w co zawsze wierzyła.
Akcja filmu rozgrywa się w latach 90. ubiegłego stulecia, kiedy terroryzm we Francji stawał się głównym źródłem strachu. Przesłuchanie w lokalnym komisariacie mężczyzny o algierskich korzeniach, podejrzanego o kontakty z potencjalnymi terrorystami, zamienia się w akt inkwizycji. Jeden człowiek decyduje o dalszych losach drugiego. Nominacja do Oscara w 2017 roku.
Opowieść o węgierskiej wsi Derenk, zamieszkałej niegdyś przez Polaków, którzy 300 lat temu opuścili ojczyste okolice Spisza i Orawy w poszukiwaniu lepszego bytu. Przez lata Polacy żyli we własnej społeczności, zachowując gwarę, tradycje i świadomość odrębności, pomimo węgierskich nacisków. W 1943 roku właściciel terenów, na których znajdowała się ich wieś, sprzedał je. Derenk zburzono, a Polaków wysiedlono. Około 50 wysiedlonych rodzin dotarło do wsi Istvanmajor. Zamieszkali w niej, ciągle jednak wspominali - i czynią to do dziś - swój Derenk, który stał się dla nich rodzajem raju utraconego.