TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Filmy

Wyświetl: Wszystkie filmy Filmy konkursowePokazy specjalneKrzysztof Kieślowski in memoriamPrzegląd filmów Pawła Woldana11 edycja12 edycja13 edycja14 edycja15 edycjaKrótkie Formy
 • W Krainie Karteli

  USA, Meksyk, 2015
  reż. Matthew Heineman
  99 min

  Opowieść o grupach samoobrony tzw. Autodefensas, które w Meksyku podjęły walkę z bezwzględnymi kartelami narkotykowymi. Społeczne zaangażowanie zaniepokoiło skorumpowane władze i policję, którym nie zależało na ściganiu przestępców. Wstrząsający, trzymający w napięciu obraz skomplikowanych relacji świata władzy, polityki i przestępczości. Obraz Matthew Heinemana otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

  Data pokazu:

  23.06

  Godzina:

  19:30

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

 • Wyzwolenie Kontynentu: Jan Paweł II i Upadek Komunizmu

  USA, Polska, 2015
  reż. David Naglieri
  87 min

  Obraz Davida Naglieriego ukazuje jeden z największych w historii przykładów triumfu siły duchowej nad przemocą i uciskiem. Przejmująco oddaje złożoną rolę, jaką odegrał Jan Paweł II w upadku komunizmu i wyzwoleniu Europy Środkowo-Wschodniej. Twórcy filmu opowiadają historię człowieka niezachwianej wiary zrodzonej z głębokiego osobistego cierpienia i jego niezłomnej obrony godności ludzi żyjących pośród horroru nazistowskiej i sowieckiej okupacji. Jan Paweł II pokazany jest jako papież wierzący nieugięcie w duchową jedność Europy. Narratorem filmu jest znakomity aktor Jim Caviezel („Pasja”, „Cienka czerwona linia”).

  Data pokazu:

  26.06

  Godzina:

  11:00

  Miejsce:

  Europejskie Centrum Solidarności

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-16 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos