TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Goście

Anna Próchniak

Anna Próchniak


Anna Próchniak – Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Jedna z najbardziej obiecujących polskich aktorek filmowych i teatralnych młodego pokolenia. Zaczynała od baletu i tańca współczesnego.
Za rolę w spektaklu "Marzenie Nataszy" z Teatru Powszechnego w Warszawie otrzymała m. in. nagrodę za najlepszy debiut podczas festiwalu "Pierwszy Kontakt" w Toruniu oraz nagrodę za najlepszy aktorski duet (razem z Joanną Osydą) na festiwalu "Kolada – Plays" w Jekaterynburgu.
Na dużym ekranie Anna Próchniak debiutowała rolą Irminy w filmie "Bez wstydu" (reż. Filip Marczewski), za którą była nominowana do Złotej Kaczki. Za rolę Kamy w filmie "Miasto 44" (reż. Jan Komasa) otrzymała nagrodę Wschodzącej Gwiazdy ELLE podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, Nagrodę im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu podczas Polish Film Festival w Los Angeles oraz nominację do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Zagrała w filmie nominowanej do Oscara Anne Fontaine "Niewinne", który miał premierę podczas festiwalu Sundance 2016 oraz w irlandzkim filmie "Bad Day For the Cut" (reż. Chris Baugh), który również miał premierę podczas Sundance 2017. Jej najnowszy film "Najlepszy" (reż. Łukasz Palkowski) otrzymał wiele nagród w Polsce i za granicą. Na premierę czekają jej kolejne filmy "Vultures" (reż. Börkur Sigthorsson) oraz "Oleg" (reż. Juris Kursietis).

Powrót do listy gości

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-18 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & noizzlab.com