TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

 • Ogłoszenie list filmów konkursowych

  15 marca 2018

  Listy filmów zakwalifikowanych do obu konkursów (czyli międzynarodowego Konkursu Głównego filmów dokumentalnych oraz nowego przeznaczonego dla krótkich fabuł produkcji polskiej) ogłosimy w połowie kwietnia.

  Czytaj całość
 • Koniec naboru filmów do tegorocznej edycji Festiwalu

  26 lutego 2018

  Zakończyliśmy nabór filmów na tegoroczny, 16. Gdańsk DocFilm Festival. Podczas czerwcowej edycji wybrane obrazy po raz pierwszy zmagać się będą w dwóch kategoriach: w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych oraz w nowo wprowadzonej kategorii polskich krótkich form fabularnych. Otrzymaliśmy prawie 300 obrazów dokumentalnych z całego świata. Wpłynęło do nas również ponad 50 rodzimych form krótkometrażowych. Które z filmów dokumentalnych powalczą o Bramę Wolności, a które fabuły o Gdańskie Dźwigi dowiemy się w połowie kwietnia. Wyboru filmów konkursowych dokona trzyosobowa komisja preselekcyjna. W jej skład wchodzą: Bożena Kudrycka - polonistka i filmoznawczyni. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w Instytucie Sztuk Audiowizualnych w 2014 r. obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską. Jurorka Gdańsk DocFilm Festival w latach 2003-2007. Uczy w V LO w Gdańsku i współpracuje z Uniwersytetem Gdańskim, DKF-em Kurort i Wydawnictwem Pedagogicznym Operon. Autorka książki „Ukryte spojrzenia w filmach Bernarda Bertolucciego” oraz licznych tekstów w publikacjach zbiorowych i czasopismach. Marta Maciejewska - absolwentka studiów filologicznych na Uniwersytecie Gdański i doktorantka tej samej uczelni. Współpracuje z licznymi instytucjami i przedsięwzięciami kulturalnymi, m.in. Gdańsk DocFilm Festival, All About Freedom Festival, festiwalem Literacki Sopot, Akademickim Centrum Kultury Alternator przy UG czy festiwalem Euroshorts. Prowadzi zajęcia z wiedzy o filmie i teatrze dla studentów na Uniwersytecie Gdańskim. Publikowała m.in. w „EKRANach”, „Kulturze Popularnej”, „Kwartalniku Artystycznym BLIZA”, „Lampie”. Tomasz Żółtowski - wieloletni dziennikarz i prezenter gdańskiego oddziału TVP, w którym realizował m.in. programy poświęcone tematyce filmowej – „Co jest grane” i „Kino polskie”; dla TVP 2 tworzył reportaże w cyklu „Ludzie z pierwszych stron gazet”, w TVP1 prowadził programy publicystyczne, m.in. : „Prosto z Belwederu”, „Drogowskaz” czy „Rynek”. W latach 2005-2014 wykładał dziennikarstwo w Wyższej Szkole „Ateneum” w Gdańsku. Od 2014 roku dyrektor artystyczny Gdańsk DocFilm Festival. Od lat współpracuje z Festiwalem Filmowym w Gdyni. Autor sztuki „Majowe konwalie”. W wolnych chwilach pisze scenariusze filmowe.

  Czytaj całość
 • Konkurs krótkometrażowych fabuł na Gdańsk DocFilm Festival!

  17 listopada 2017

  Gdańsk DocFilm rozbudowuje formułę i od 16. edycji wprowadza dodatkowy konkurs. Festiwal filmów dokumentalnych od tego roku będzie prezentował i nagradzał również polskie krótkie filmy fabularne. Nowy konkurs ma na celu urozmaicenie repertuaru festiwalowego, a także przybliżenie widzom Gdańsk DocFilm Festival działalności twórców zajmujących się tworzeniem krótkometrażowych fabuł.

  Czytaj całość

Gdańsk DocFilm Festival
ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk

© 2013-18 Gdańsk DocFilm Festival

realizacja: Studio-a-Propos & noizzlab.com